HAKKIMIZDA

DİZELMAK POMPA ENJEKTÖR SERVİSİ

1973 Yılından bugüne Isparta ve çevresinde dizel mazot pompası ve enjektörleri bakım,onarım ve servisi alalnında hizmet veren köklü bir firmayız. Amacımız, konusunda uzman personeli ile, dizel aracınızın yakıt sistemi sorunlarına, yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile en doğru teşhisi koymak ve en doğru çözümü sunmaktır.

Dizel araçlarınızın daha kararlı ve sağlam çalışabilmesi için modern cihaz ve ekipman desteği ile sorunlarınızı tespit edip kullanıcıya en uygun çözümler arıyoruz.


SIK KARŞILAŞILAN ARIZALAR

1
GEÇ ÇALIŞMA

Soğuk havalarda özellikle sabahları arçların geç çalışması kariılaşıla sık bnir sorundur.

2
ÇEKİŞ DÜŞÜKLÜĞÜ

Araçlarınız zamanla mevcut motor çekiş gücünü kaybeder.

3
SESLİ ÇALIŞMA

Sesli ve sallantılı çalışma zamanla oluşabilecek bi sorundur.


FAYDALI BİLGİ

SORUNLARINIZA KESİNLİKLE YETERLİ BİLGİ VE BECERİYE SAHİP SERVİSLER TARAFINDAN ÇÖZÜM ARAYINIZ.

Dizel motorlarda egzost dumanı siyah çıkıyorsa yakıt pompasına, enjektöre ve hava filtresine bakılır. Ayrıca dizel motorlarda marş yapıldığında marş motoru dönüyor ancak motor çalışmıyorsa yakıt filtresi de takılı olabilir.Özellikle soğuk havalarda dizel motoru kolay çalıştırabilmek için kızdırma bujileri kulanılır.

Motorlar tarafından hareket ettirilen yüksek basınçlı bir pompa ''Rail'' e sürekli yüksek basınç altında motorin temin eder.''Rail'' bütün enjektör tüpleriyle irtibatlıdır.Her bir enjektör 2 yollu bir selonoid valfla kumanda edilmektedir.Bir E.C.U.motordan gelen parametreleri değerlendirerek Rail deki basınç ve Pompa debisi fonksiyonlarını yönetir. Common Rail sistemlerinde enjektörler bir motor çevrimi boyunca birden fazla püskürtme işlemi gerçekleştirir.

ARIZA ORANLARI

GEÇ ÇALIŞMA 80%
SESLİ & SARSINTILI ÇALIŞMA 80%
TURBO 60%
ÇEKİŞ DÜŞÜKLÜĞÜ 90%
TEKLEME - ÇALIŞMAMA 70%

7/24 TEKNİK SERVİS

SERVİS SONRASI DESTEK

ÇÖZÜM ODAKLI

GÜNCEL VE YENİLİKCİ